Lütfen sorgulamak istediğiniz araç plakasını yazınız.(Küçük harflere, sembollere duyarlıdır)

Hakkımızda

Plakasorgulamasi.com Hakkında

Plakasorgulamasi.com sitemiz sadece araç sahiplerinin plaka ile yapacakları sorgulama hizmetlerine yönelik olarak bilgiler veren bir sistemdir. Günümüzde araç ile ilgili birçok sorgulama hizmeti internet üzerinden yapılmaktadır. Bu anlamda plaka ile yapılan bu sorgulama hizmetlerinin nasıl yapılacağı ve hangi bilgilerin sisteme girileceğine yönelik ayrıntılar uzman görüşü ile kullanıcılara yansıtılmaktadır.

Plaka Aktif Olarak Kullanılıyor mu?

Sitemiz anasayfası üzerinden yapılan asıl sorgulama ekranı araç plakasının aktif olarak kullanılıp kullanılmadığı bilgisini vermektedir. Formumuz daha önce plakadan isim sorgulama yapmaktaydı. Veriler e devler araç sorgulama ekranı üzerinden çekilmekteydi. Ancak bu sistemin kişisel bilgi güvenliğini zedelediği düşüncesinden ötürü iptal edildi ve plakadan araç sahibini online olarak öğrenmek yeni sistemle mümkün olmamaktadır. Fakat araç plakasının aktif olarak kullanılıp kullanılmadığı bilgisi form ekranından öğrenilebilmektedir.

Plaka Sorgulama Formu Nasıl Çalışır?

Araç plaka sorgulama formu basit bir arayüze sahip olup hem mobil hem de masaüstü versiyonda kullanılabilmektedir. Araç plakasını doğru olarak sisteme girmeniz gerekmektedir. Önemli Not: Araç plakası büyük ve küçük harfe duyarlı olduğu için doğru bilgiyi girmeniz gerekmektedir. Modüle yanlış plaka girilmesi durumunda hata verilmekte ve doğru plaka bilgisinin sisteme girilmesi istenmektedir. Diyelim ki biri aracınıza vurdu ve o araç plakasının gerçek bir plaka olup  olmadığı öğrenmek istiyorsunuz bunun için sisteme plaka bilgisini (34 ASR 34 gibi) girdiğinizde plakanın şuan kullanılıp kullanılmadığı öğrenilmektedir.  

Plakasorgulamasi.com Sitemizin Resmi Kurumlarla İlgisi Yoktur!!!

Sitemiz tamamen kullanıcıların ve araç sahiplerinin bilgi almasına yönelik hizmetler vermektedir.  Sitemizin yazılımcıları tarafından geliştirilen yazılım sayesinde plakanın kullanılıp kullanılmadığı bilgisi verilirken aynı zamanda internette ne tür araç plaka sorgulamalarının yapıldığı detayları verilmektedir. Plakadan ceza sorgulama, plakadan borç sorgulama, plakadan mtv sorgulama, plakadan trafik cezası sorgulama gibi… Sorgulamalar dışında sitemizin  blog kısımlarında ise kullanıcıların plakalar ile ilgili bilgi alması istenmektedir.  

Plaka İlanları Taksi Plaka Alım Satımı

www.plakasorgulamasi.com sitesi olarak kullanıcılarımızın ücretsiz olarak plakalarını satabilecekleri ekran üzerinden plaka ilanı ekleme imkanı sunuyoruz. Hem özel araç plakaları hem de taksi plakaları ilan ekranından ücretsiz olarak eklenebilmektedir. Sitemiz sadece aracı olup bu alanda yapılacak ticaretten kesinlikle hiçbir sorumluluk kabul etmemektedir.

Plaka Uzmanına Soru Sor

Sitemizin canlı destek kısmından araç plakası uzmanlarına günün her anından sorularınızı sorabilirsiniz. Sitemizdeki sorgulamaların nasıl yapıldığı, blog kısmındaki içerikler ile ilgili olmak üzere araç plakası ile ilgili aklınıza gelebilecek her türlü sorunuzu uzmana sor ekranından iletebilirsiniz. Sorularınızın cevapları uzman görüşü ile kısa sürede cevaplanacak ve /uzmanasor sayfasından yayımlanacaktır.