SMS İle Plaka Sorgulama

SMS ile plaka sorgulama, Sigorta Bİlgi Gözetim Merkezi alt yapısı kullanılarak değişen parça, poliçe bilgisi, araç hasar kaydı, tutanak bilgisi gibi sorgulamaların öğrenildiği bir sistemdir.  Tüm operatörlerin ortak olarak kullandığı 5664’e mesaj göndererek siz de SMS ile araç sorgulama yapabilirsiniz. Araç hakkında bilgi almak için aracın plakasını yazarak 5664’e göndermeniz gerekir. Hermesaj için ücretlendirme 6 TL olarak belirlenmiştir. 

Hasar Geçmişi Sorgulama

Plakayı yazın, TURKCELLTÜRK TELEKOMVODAFONE 5664'e gönderin. Aracın plakası değişmiş olsa bile, hasar geçmişi mesaj olarak iletilsin.

 

ERP (Eksper Raporu) olan kazalarda değişen parçaları öğrenmek için PARCA boşluk PLAKA boşluk HASAR TARIHI yazıp sorgulama yapabilirsiniz.​

 ​  

​Araç Detay Bilgisi Sorgulama

DETAY boşluk Plakayı yazın, TURKCELLTÜRK TELEKOMVODAFONE 5664'e gönderin. Aracın markası modeli, plaka değişimi olup olmadığı, hangi illerde tescil kaydının olduğu, araç türü değişimi olup olmadığı, son sahiplik süresi, yürürlükte kaskosunun olup olmadığı, trafiğe çıkış tarihi, toplam kaskolu olduğu süre ve toplam kaskosuz olduğu süre bilgileri mesaj olarak iletilsin.

 

Diğer Sorgulama Şekilleri:

"Şasi No" ile sorgulama

 

Değişen Parça Bilgisi Sorgulama

Eksper raporuna göre araçta değişen parça bilgileri sorgusu için: PARCA yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, boşluk bırakın,kaza tarihini yazın TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664'e gönderin. Aracın kazaya ait eksper raporunda yer alan parça bilgileri  mesaj olarak iletilsin.

 

Tutanak Bilgisi Sorgulama

Trafik kazasına karışanların kendi aralarında tuttuğu Kaza Tespit Tutanağı (KTT) sorgusu için: KTT yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664'e gönderin. Kazaya karışanların kusur oranları cebinize gelsin. Bu servis ile kazaya karışanların kusur oranlarını da öğrenebilirsiniz.

  

Poliçe Bilgisi Sorgulama

Trafik ya da kasko poliçenizin yürürlükte olup olmadığını bu hizmet sayesinde öğrenebilirsiniz. Aynı zamanda poliçenizin ne zaman sona ereceğini ve trafik poliçenize uygulanmış hasarsızlık indirim oranını sorgulamak için: TRAFIK ya da KASKO yazın, boşluk bırakın, plakayı yazın, TURKCELL, TÜRK TELEKOM, VODAFONE 5664'e gönderin. Araca ait poliçe bilgileri  mesaj olarak iletilsin.

  

Mağdur Bilgisi Sorgulama

Trafik kazası mağdurunun hasarı hangi sigorta şirketinden alacağı ve hasar dosya numarasını öğrenmek için: MAGDUR yazın boşluk bırakın, TC Kimlik No'sunu yazın, TURKCELLTÜRK TELEKOMVODAFONE 5664'e gönderin. Hasar işlemlerinizi kolaylıkla izlemenizi sağlayan sigorta ve hasar dosya numara bilgisi mesaj olarak iletilsin.

 

PLAKANIN AKTİF OLARAK KULLANILIP KULLANILMADIĞINI TIKLA ÖĞREN

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!