Plakadan Muayene Sorgulama

Plakadan araç muayene sorgulama yaparak sıfır araçlar için 3 yıl ikinci el araçlar için 2 yılda bir gelen araç muayene tarihini öğrenebilirsiniz. Araçların trafikte aktif olarak faaliyet göstermeleri için Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından bazı şartlar sunmaktadır. Özellikle güvenlik konusu en önemli kriterlerden biridir. Bu sebeple araçlar belli periyodlarda bakıma alınarak genel detayların incelenmesi sağlanmaktadır. Aracın sağlıklı olarak trafikğe çıkması adına;

---- Aracın Düzenli Muayenesinin Yapılması,

---- Aracın Rutin Bakımlarının Yapılması,

---- Araç Arıza sisteminin kontrol edilmesi,

---- Lastik Durumunun kontrol edilmesi gerekmektedir. 

Bu sebeple düzenli araç muayenesinin yapılması büyük önem taşımaktadır. Trafiğe çıkmak isteyen tüm araçların bazı bakım ve kontrollerinin yapılmış olması gerekmektedir. Türkiye hükümeti tarafından mecburi kılınan bu şart her araç sahibi için geçerlidir ve düzenli periyotlarla aracın muayenesinin yapılması gerekmektedir. Araç muayenesi aracınızın gerekli teknik kontrol ve onarımlarını yaptıracağınız Tüvtürk sisteminden oluşmaktadır. Periyodik araç muayenesini yaptırmak, aracı kullanan sizlerin ve diğer yayaların da can ve mal güvenliği için büyük önem taşır.

Ülkemizde de araç muayenesi için devlet tarafından yetkilendirilmiş kurum ise TÜVTÜRK’tür. Başka servis ve kuruluşlardan yaptırılan muayenelerin güvenirliği tam bulunmadığından devlet tarafından kabul edilmemektedir. Bu yüzden araç sahiplerinin mutlak surette TÜVTÜRK muayene istasyonlarına giderek araç muayenelerini yaptırmaları gereklidir. Araç muayenesi yaparak aracımızın ve kendimizin güvenliğini koruma altına alıyoruz. Araç muayene ile ilgili sorularınızı BURADAN takip edebilirsiniz.

Plakadan Muayene Sorgulama İşlemleri

Bilindiği üzere artık birçok işlemi internet üzerinden yapabilmekteyiz. Bu durum vatandaşlara hem zaman kazandırmaktadır hem de kurumlarda sıra bekleme derdini ortadan kaldırmıştır.

Plakadan muayene sorgulama işlemleri bazı internet sitelerinden yapılmaktadır. Bunlardan ilki Tüvtürk online internet sitesidir. Plakadan muayene sorgulama işlemi yapmak sayfamızın alt kısmında olan linki tıklayarak plakadan araç muayene sorgulama işlemini gerçekleştirebilirsiniz. 

 

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!