Plakadan HGS Sorgulama

Plakadan HGS sorgulama yaparak araç plaka numanız ile hızlı geçiş sistemine yönelik bakiye, borç ve ceza bilgilerini kısa süre içerisinde öğrenebilirsiniz. Hızlı Geçiş Sistemi araçların köprü ve otoyollardan geçişleri aşamasında sorunsuz ve hızlı bir şekilde geçişlerinin sağlanmasına yönelik yapılan  bir hizmettir.

Plakadan HGS ile İlgili Hangi Bilgiler Öğrenilir?

---- HGS Bakiye

---- HGS Para Yükleme

---- HGS Borç

---- HGS Ceza

---- HGS Geçiş İhlali öğrenilebilmektedir. 

Geçtiğimiz dönemlerde OGS ve KGS denenmiş ancak elektronik olan bu sistemlerde araçların manuel olarak kart okuması yapmaları sağlanmıştı. HGS ise bunlardan çok farklı olarak araç içerisine entegre edilmiş bir HGS etiketi sayesinde HGS geçiş noktalarından duraksamadan geçiş ve bakiye düşüşü yapılmaktadır.

Bu durumun en olumlu taraflarından biri araçların HGS gişelerinde duraksamadan geçmeleri olmuştur. HGS işlemlerinin her biri araç plakası ile yapılmaktadır. Bankalardan ve PTT şubelerinden alınan HGS etiketleri sayesinde araç plakasına tanımlı olan etiket aracın ön konsol kısmına entegre edilmekte ve köprü, otoyollardan geçiş aşamasında otomatik algılama sonucunda bakiye düşüşü gerçekleştirilmektedir. Araç plakasına tanımlı olmasından ötürü plaka ile hgs sorgulama işlemleri adından da anlaşılacağı üzere online sistemler üzerine araç plakası yazılarak gerçekleştirilmektedir.

Günümüzde araçlara yönelik sorgulamaların çok büyük bir bölümünün bu şekilde yapılması zaten plakadan araç HGS sorgulama işlemlerini de rutin kullanılan sorgulamalardan biri haline getirmiştir. Bu sistem sayesinde HGS bakiye, borç ve ceza ile ilgili sorgulama işlemleri çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. 

Aracınızın plakası ile yapılan HGS sorgulama işlemlerinde özellikle hgs para yükleme, hgs bakiye sorgulaması ve kural ihlaline bağlı olarak HGS ceza sorgulaması işlemleri yapılabilmektedir. Eğer aracınızın adına kesilmiş herhangi bir ceza var ise sistemden görülmekte ve aynı zamanda HGS ödeme işlemi de çok kolay bir şekilde yapılabilmektedir. Burada asıl bilmeniz gereken şey HGS sistemine aracın bilgilerini doğru olarak girmenizdir. 

Plaka İle Yapılan HGS ve Diğer Sorgulamalar Nereden Yapılır?

Plaka ile yapılan araç sorgulamalarının her biri bilgi güvenliği açısından devlet temelli siteler üzerinden gerçekleştirilmektedir. Araç plaka sorgulama, plakadan hgs bakiye sorgulama ve araç plakası öğrenme gibi işlemlerin her biri rutin olarak yapılan sorgulamalar arasında bulunur.

Bunun için geliştirilmiş olan ve sürekli kullanılan Plaka ile araç sorgulama sms ekranı aslında sms bilgisine gerek kalmadan yapılan bir sorgulama hizmetidir. Zira 5664 numaralı SMS hattının bu serece aktif olarak kullanılmazı bazı dönemlerde bilgi almanın sınırlı olmasına sebep olabilmektedir. 

PLAKADAN HGS SORGULAMA İÇİN TIKLAYINIZ

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!