Plakadan Borç Sorgulama

Plakadan araç borç sorgulama, araç trafik cezası sorgulama ve araç motorlu taşıtlar borç sorgulaması şeklinde iki kısımdan oluşmaktadır.  Her iki sorgulama da araç plakasının sisteme girilmesi ile yapılmaktadır. Belli bir dönem içerisinde ödenmeyen veya varlığından bile haber olunmayan trafik cezaları ve motorlu taşıtlar vergisi sisteme araç borcu olarak eklenmektedir.

Araç sahipleri bu yolla sisteme araç plakalarını girerek hem trafik cezası borcuna hem de motorlu taşıtlar vergisi dönem içi-dönem dışı borçlarına ulaşabileceklerdir. Aşağıda her iki sorgulama sistemi de detaylı bir şekilde anlatılmıştır.

Plakadan Araç borç sorgulamanın nasıl ve nereden yapıldığı sayfamızdan resimli anlatımlarla gösterilmiştir. Ücretsiz olarak borç sorgulamayı bu direktiflere uyarak yapabilirsiniz.

Önemli Not: Araç Borç Sorgulama yapabilmeniz için aşağıdaki bilgilerin yanınızda olması gerekmektedir.

---- Aracınızın Plaka No Bilgisi

---- TC kimlik No Bilgisi

---- Araç Tescil Tarihi Bilgisi (Aracın trafiğe çıkış tarihi)

Yukarıdaki bilgileri yanınıza aldıktan sonra plakadan borç sorgulama için aşağıdaki linki tıklayınızBu ekranda MTV Sorgulama ve Ödeme için Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme bölümünü tıklayacaksınız. 

Motorlu Taşıt Sorgulaması ve Kredi Kartı ile Ödeme linki tıklandığında karşımıza aşağıda gösterildiği gibi bir ekran gelecektir. Bu ekranda hazır ettiğimiz Aracınızın Plaka No Bilgisi , TC kimlik No Bilgisi, Araç Tescil Tarihi Bilgisi bölümlerini doğru bir şekilde doldurmanız gerekiyor. (Ruhsat tescil ile ilgili başka işlem yaptırmadıysanız; Araç tescil tarihi için noterden alış gününüzü veya birkaç gün yakınını girdiğinizde kabul etmektedir.)

 

Karşımıza aşağıdaki gibi fakat size ait bilgilerin dolu olduğu bir ekran gelecektir.  Bu ekranda aşağıda gösterildiği gibi "CEZA BİLGİLERİ" tıklanır.

"CEZA BİLGİLERİ" tıklandığında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir. ( Tabi herhangi bir trafik cezamız yok ise) Trafik cezaları açısından araç borç sorgulama işlemi aracımızın plakasına kayıtlı herhangi bir trafik cezası olup olmadığını görerek yapılmış olur.  Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) araç borç sorgulama için "MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ" tıklanır.

 

" MOTORLU TAŞITLAR VERGİSİ" tıklandığında karşımıza aşağıdaki gibi bir ekran gelir. (Tabi bütün MTV taksitlerimiz ödenmiş ise)

Araç Borç Sorgulama işlemleri ( Ceza - MTV-Motorlu Taşıtlar Vergisi) haricinde "TAHSİLATLAR" tıklanarak ödemesi yapılmış bulunan ceza ve vergilere ait bilgilerinizi takip etmeniz mümkündür.

" BEYANLI TRAFİK CEZASI ÖDEME" tıklanarak kredi kartı ile ödeme işleminizi gerçekleştirebilirsiniz.

İnternetten Araç Borç Ödeme için Anlaşmalı Kredi Kartları

---- Axess - Fish, Wings, Citi Axess, Wings Business ve Axess Business kredi kartları

---- Bonus - Tüm Garanti VISA ve MasterCard, Alternatifbank BONUS, ING BONUS, Şekerbank BONUS, Tekstilbank BONUS

---- PARAF - Tüm Halkbank VISA ve MasterCard

---- Maximum - Tüm İş Bankası VISA ve MasterCard

---- Worldcard - Tüm Yapı Kredi VISA ve Mastercard, TEB, Anadolubank ve Albaraka Worldcard

---- Advantage - Tüm HSBC VISA ve MasterCard

---- Cardfinans - Tüm FİNANSBANK VISA ve MasterCard

---- Asyacard - Tüm BANK ASYA VISA ve MasterCard

---- Tüm TEB Bonus ve TEB World Kredi Kartları (VISA ve MASTERCARD)

---- Tüm Vakıfbank, VISA ve MasterCard

---- Tüm Ziraat Bankası, VISA ve MasterCard

---- Tüm Denizbank, VISA ve MasterCard

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!