Özel Plaka Fiyatları

Özel plaka fiyatları özelliklerine ve önem sıralamasına göre son yıllarda sürekli yükselen bir trend içerisine girdi. Başta lüks araç kullanıcılarının araçları için özel plakayı tercih ettiklerini görebilmekteyiz. Normal şartlar altında Şehir, İsim ve belli bir anlam taşıyan plakalar, Trafik Şube Müdürlükleri boşta olan plaka servisi üzerinden banka numarasına hesap yatırılması ile alınabilmektedir.

Ancak özellikle kullanımda olan veya Takım, Parti ve Özel isimlerin tercih edildiği plakalar için özel bir sektör oluştuğunu söylemek yanlış olmayacaktır. Bu durum doğal olarak özel plaka fiyatlarını sürekli bir artış eğilimi içerisinde almıştır. Geçtiğimiz günlerde bir plakanın 34 AKP 34 plaka numaralı aracın 550 Bin TL’ye satıldığını (Aracın güncel piyasa fiyatı 25.000 TL idi) baz alacak olursak özel plakaların ne kadar değerli olduğunu anlamış olacağız.

Önemli Not: Yapılan son araştırmaya göre ülkemizde 2017 yılı itibarı ile 15 milyonun üzerinde araç bulunmaktadır. Bu araçların % 58’lik kısmı otomobillere denk gelmektedir.

Yine yapılan araştırmalara göre Sanat, Spor, Siyaset ve diğer popüler sektörlerde belli bir kesim hayatlarının geneline ideolojilerini ve takım gibi tercihlerini yansıtmak istedikleri için özel plaka seçimini tercih etmektedirler.

---- Bir siyasinin parti ismini tercih etmesi: 34 AKP 34----34 CHP 34----34 MHP 34

---- Bir Sporcunun takım ismini tercih etmesi: 34 GS 1905----34 FB 1907----34 BJK 1903

Özel Plaka Fiyat Aralıkları Neye göre belirlenir?

Özel plaka çıkarmak isteyenlerin ilk sordukları sorular arasında bu plakaların ne kadar olduğu ve fiyat aralığı standartlarının olup olmadığı sorusudur. Örneğin 34 GS… 34 AKP …. 33 FB  01 BJK… 35 MHP… 28 CHP…. gibi parti ve takımların oluşturmuş olduğu plakaların bu yıl için 5 ile 30.000 TL arasında değiştiğini görebilmekteyiz.

Şehirlere Göre En Pahalı Plakalar Sıralaması

  1. 34 İSTANBUL
  2. 06 ANKARA
  3. 35 İZMİR
  4. 16 BURSA
  5. 01 ADANA
  6. 07 ANTALYA
  7. 33 MERSİN
  8. 21 DİYARBAKIR

Şehirlerde İstanbul plakalarının diğerlerine göre çok daha pahalı olduğu görülmektedir.

EFE, EDA, ATA Yükselişte

İsimlerde de 3 harfli isimler veya kısaltmaların revaçta olduğunu görmekteyiz. ATA’, ‘EDA’, ‘EGE’, ‘NAZ’, ‘CAN’, ‘CEM’, ‘‘EFE’ gibi isimlerin tamamını oluşturan plakalar 5-12 bin lira arasında fiyatlarla alıcı buluyor. İsim ve soyadın baş harflerinden ya da eşlerin isimlerinden oluşan  MRT(MURAT) ,ONR(ONUR), KRM(KEREM) gibi plakalar   750-1500 TL gibi oranlarda alıcılar bulabiliyor. 

Plaka Büyük Bir Yatırım Aracı Olabilir

Yukarıda vermiş olduğumuz haberde de çok özel sayılabilecek araç plaka fiyatlarının 550.000 TL gibi fiyatlara kadar alıcı bulabileceğini görmekteyiz. Doğal olarak geçmiş dönemde alınmış ve şuan için çok popüler olan plakalar belki de bilmeden geleceğe yönelik yapmış olduğunuz en önemli yatırım olacaktır.

Önemli Not: Plakasorgulamasi.com Sitemizin Özel Plaka İlan sayfasından Plakanızı Satabilirsiniz. Özel İsim, Parti ismi ve Takım kısaltmaları gibi plakalarını satmak isteyenler aşağıdaki ilan ekleme bölümünden plakalarını bırakabilir ve fiyat aralıklarını belirtebilirler.

Satmak sitediğiniz Özel Plaka İlanlarınızı BURADAN Sitemize Ekleyebilirsiniz.

Etiketler :
ZİYARETÇİ YORUMLARI Yorum Yap
Henüz yorum yapılmamıştır!